Ćwiczenia na brzuch

Aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia każdego człowieka i nie powinno się o niej zapominać. Poza oczywistymi zaletami zdrowotnymi regularny trening przynosi również korzystne rezultaty w postaci pięknej i zadbanej sylwetki. Są jednak takie partie ciała w których tłuszcz lubi się odkładać powodując niezadowolenie u osoby chcącej wyrzeźbić tę część ciała.

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Wykonując odpowiednie ćwiczenia, które wymagają pracy od tej części ciała możesz uzyskać zadowalające rezultaty i cieszyć się wyrzeźbionym, płaskim brzuchem bez zbędnego tłuszczyku. Do wykonania poniższego treningu potrzebujesz jedynie maty, ostatnia propozycja ćwiczenia wymaga także drążka. Oto kilka propozycji ćwiczeń, które przyniosą oczekiwane rezultaty:

  1. Skłony tułowia w pozycji leżącej – połóż się na plecach na macie. Wyprostuj nogi i połóż wyprostowane ręce za głowę. Używając mięśni brzucha unieść wyprostowane nogi aby tworzyły kąt 45 stopni w stosunku do podłogi, jednocześnie unosząc wyprostowane ręce w kierunku kolan. Następnie powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj trzy serie tego ćwiczenia po piętnaście powtórzeń.
  2. Brzuszki – jednak nie te tradycyjne a z uniesionymi nogami. Połóż się na macie na plecach, unieś nogi tak aby tworzyły kąt prosty, następnie wykonaj dwadzieścia brzuszków. Zrób trzy takie serie.
  3. Deska – dla początkujących nie jest to łatwe ćwiczenie, jednak trening czyni mistrza a to ćwiczenie przynosi bardzo dobre rezultaty. Połóż się na macie na brzuchu, następnie unieś ciało na łokciach tworzących kąt prosty i palach stóp. Pamiętaj o prostych plecach i pozycji głowy, która ma być przedłużeniem kręgosłupa. Wytrzymaj w tej pozycji możliwie jak najdłużej.
  4. Wspinanie w podporze – połóż się na macie na brzuchu. Następnie unieś ciało na wyprostowanych rękach i na zmianę przyciągaj do klatki piersiowej raz lewe a raz prawe kolano. Ćwiczenie wykonuj przez trzydzieści sekund i wykonaj cztery takie serie.
  5. Sięganie dłońmi do kostek – połóż się na plecach ze zgiętymi kolanami. Następnie unieś barki i wyprostowaną lewą ręką dotknij lewej kostki, następnie prawą ręką prawej kostki. Wykonaj cztery serie tego ćwiczenia po dwadzieścia powtórzeń.
  6. Unoszenie nóg do klatki piersiowej z wykorzystaniem drążka – złap za drążek, następnie przyciągaj kolana do klatki piersiowej. Wykonaj trzy serie tego ćwiczenia po dwadzieścia powtórzeń.

Zakończenie

Powyższe ćwiczenia doskonale angażują mięśnie brzucha. Dzięki nim będziesz cieszyć się płaskim, wyrzeźbionym brzuchem i brakiem znienawidzonych boczków. Pamiętaj jednak aby trening wykonywać regularnie a już po kilku tygodniach zauważysz pierwsze rezultaty. Ćwiczenia wykonuj dokładnie i pamiętaj o oddechu, który jest bardzo ważny podczas treningu i spalania zbędnego tłuszczu. Powyższa propozycja treningu brzucha jest wymagająca i jeśli jesteś początkujący możesz mieć trudności z wykonaniem zestawu w całości. Nie przejmuj się jednak, z każdym kolejnym treningiem twoje mięśnie będą sprawniejsze i w końcu uda ci się wykonać cały trening. Poza regularną aktywnością fizyczną dla utrzymania formy i dobrego zdrowia pamiętaj również o odpowiednio zbilansowanej diecie, uzupełnianiu płynów a także unikaniu słodyczy i niezdrowych przekąsek. Pamiętaj także, że jeśli zależy ci na spaleniu tłuszczu iż spala się on równomiernie z całego ciała. Dlatego poza ćwiczeniami na poszczególne partie ciała zadbaj też o ćwiczenia angażujące całe ciało. Dzięki temu osiągniesz zamierzone rezultaty a twoje ciało będzie wyglądało tak jak sobie wymarzyłeś. Przed każdym treningiem wykonaj odpowiednią rozgrzewkę a po wykonanym treningu nie zapominaj o rozciąganiu. Są to dwa nieodłączne elementy każdego treningu, które pomogą ci uniknąć bolesnych, niepotrzebnych kontuzji i urazów.

Dodaj komentarz