Ćwiczenia na uda

Smukłe i wyrzeźbione uda to marzenie wielu osób dążących do pięknej sylwetki. Przy regularnej aktywności fizycznej, odpowiedniej diecie a także wypijaniu codziennie odpowiedniej ilości wody po upływie kilku tygodni będziesz mógł cieszyć się wymarzonymi udami. Aby osiągnąć cel najlepiej wykonywać ćwiczenia, które angażują tę partię ciała dzięki czemu mięśnie ud będą silniejsze i odpowiednio wyeksponowane.

Trening na piękne uda

Do wykonania poniższego przykładu treningu na piękne uda potrzebujesz jedynie maty do ćwiczeń. Oto przykładowe ćwiczenia na tę partię ciała:

  1. Przysiady – nie tylko pięknie wyrzeźbią twoje uda, ale również nadadzą uniesienie i świetny wygląd twoim pośladkom a także łydkom. Stań w rozkroku na szerokość bioder, następnie wykonaj przysiad wypychając biodra do tyłu, wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj dwadzieścia powtórzeń tego ćwiczenia, trzy serie. Pamiętaj, aby kolana nie wykraczały poza linię palców a plecy były wyprostowane.
  2. Przysiady z wyskokiem – wykonuj tak, jak poprzednie ćwiczenie, ale po każdym przysiadzie podskocz w górę z pozycji wyjściowej. Wykonaj cztery serie tego ćwiczenia po piętnaście powtórzeń.
  3. Wykroki – stań prosto, następnie zrób wykrok jedną nogą, tak aby tworzyła kąt prosty. Drugą nogę zegnij w ten sposób, aby kolano było tuż nad podłożem. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie tym razem robiąc wykrok drugą nogą. Wykonaj cztery serie tego ćwiczenia po piętnaście powtórzeń.
  4. Nożyce – przejdź do pozycji leżącej, na plecach. Ręce ułóż wzdłuż ciała, unieś nogi i wykonaj nożyce. Wykonaj trzy serie tego ćwiczenia, każda seria powinna trwać trzydzieści sekund.
  5. Boczne nożyce – Połóż się na boku, następnie unieś ciało podpierając je na łokciu i przedramieniu a także stopie. Wykonaj nożyce boczne. Do tego ćwiczenia możesz również użyć gumy do ćwiczeń, co dodatkowo utrudni ćwiczenie. Wykonaj dwie serie tego ćwiczenia po dziesięć powtórzeń na każdą nogę.
  6. Krzesełko – tak jak ćwiczenie numer pięć, nie jest proste do wykonania ale świetnie angażuje mięśnie ud. Stań tyłem do ściany, oprzyj na niej plecy a następnie zejdź na dół tak, jakbyś siedział na krześle. Wytrzymaj w tej pozycji jak najdłużej potrafisz. Wykonaj trzy serie tego ćwiczenia.

Zakończenie

Powyższa propozycja treningu pozwoli ci na osiągnięcie pięknych, wyrzeźbionych ud. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem możesz mieć trudności z wykonaniem treningu w całości, szczególnie w przypadku dwóch ostatnich ćwiczeń. Jednak po pewnym czasie regularnych ćwiczeń na pewno dasz radę a rezultaty będą zachwycające. Powyższą propozycję treningu z powodzeniem możesz wykonać w zaciszu domowym ponieważ jedyne co jest ci do tego potrzebne to mata albo ręcznik. Pamiętaj o oddechu podczas wykonywania ćwiczeń i piciu odpowiedniej ilości wody. Rozgrzewka przez treningiem i rozciąganie po nim pozwoli ci na uniknięcie negatywnych skutków takich jak urazy. Poza regularną aktywnością fizyczną pamiętaj o odpowiedniej ilości wody, zbilansowanej i zdrowej diecie. Jeśli będziesz taki trening wykonywać trzy razy w tygodniu to już po około trzech tygodniach pojawią się widoczne rezultaty. Bardzo ważne jest dokładne wykonywanie każdego ćwiczenia, motywacja i regularne ćwiczenia. Jeśli zastosujesz się do powyższych rad na pewno osiągniesz wymarzony cel w postaci smukłych i dobrze wyglądających ud. Dla jeszcze lepszych rezultatów od czasu do czasu zadbaj o trening, który zaangażuje całe ciało. Takie treningi najlepiej spalają tłuszcz a to z pewnością pomoże ci w osiągnięciu wymarzonych rezultatów.

Dodaj komentarz