Jazda na rowerze to skuteczny sposób na spalanie kalorii

Nawet jeśli nie jesteś sportowcem wytrzymałościowym, regularna jazda na rowerze jest dobrym pomysłem dla ogólnego zdrowia i kondycji. Jazda na rowerze jest nie tylko doskonałym ćwiczeniem aerobowym o niskiej aktywności, ale ma również wiele innych korzyści. Nic dziwnego, że w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba osób posiadających i wykorzystujących rowery do rekreacji. Obecnie także są popularne rowery crossowe. Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna, nic więc dziwnego, że wiele osób zaczyna szukać sposobów na liczenie kalorii, które spalają podczas jazdy na rowerze. Jazda na rowerze jest podobna do każdej innej aktywności, a obliczenie ile kalorii można dzięki niej spalić nie jest zbyt trudne.

Ile kalorii spalasz jeżdżąc na rowerze w plenerze?

Badając kalorie spalane podczas jazdy na rowerze, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, ile kalorii spalasz podczas jazdy. Zależy to w dużej mierze od:

  • poziomu kondycji,
  • poziomu intensywności (np. prędkości),
  • czasu trwania jazdy,
  • pogody.

Ogólnie rzecz biorąc, zdrowy rowerzysta spala od 100 do 500 kalorii na godzinę jazdy. Ma na to wpływ wiele czynników, w tym poziom sprawności, intensywność jazdy, pogoda, ustawienie roweru i masa ciała.

Jak obliczyć liczbę spalonych kalorii podczas jazdy na rowerze

Łatwo jest obliczyć, ile kalorii spalasz podczas jazdy na rowerze. Wystarczy oszacować swoją masę ciała i użyć poniższego wzoru, aby obliczyć ile kalorii spalisz podczas jazdy na rowerze. Kalorie spalane podczas jazdy na rowerze zależą od masy ciała. Im cięższy rower, tym więcej kalorii spalasz. Im więcej ważysz, tym mniej rower będzie wpływał na Twoją prędkość i tym mniej kalorii spalisz. Mówiąc najprościej, im jesteś cięższy, tym mniejszy wpływ ma jazda na rowerze na metabolizm, a jednocześnie im jesteś cięższy, tym większy wpływ ma jazda na rowerze na metabolizm. Należy zauważyć, że u szczupłych rowerzystów wpływ metaboliczny nie jest tak duży jak u cięższych rowerzystów.

Rowery trekkingowe dla każdego: popularne rowery crossowe

Rowery trekkingowe dla każdego są zaprojektowane specjalnie do jazdy w terenie. Są cięższe, bardziej wytrzymałe i mają szersze opony niż konwencjonalne rowery szosowe, co zapewnia przyczepność na różnych terenach. Mogą być stosowane zarówno w rowerach szosowych jak i terenowych. Większość terenowych rowerów trekkingowych jest wyposażona w radełkowane opony, które zwiększają przyczepność w terenie. Rowery trekkingowe dla każdego są idealne dla kolarzy, którzy chcą jeździć w terenie. Na przykład, jeśli wybierasz się na biwak lub wędrówkę, rower trekkingowy pozwala lepiej widzieć teren i szybciej dotrzeć do celu.

Jakie są różne rodzaje rowerów crossowych? Popularne rowery crossowe

Popularne rowery crossowe przeznaczone są do jazdy i eksploracji w terenie. Są mniejsze, lżejsze i bardziej zwrotne niż standardowe rowery szosowe. Nadają się również dla rowerzystów miejskich, którzy jeżdżą na krótkich dystansach do pracy lub szkoły. Popularne rowery crossowe, przełajowe wyposażone są głównie w koła 27,5 cala dla lepszej trakcji i stabilności podczas jazdy w terenie. Częściej są też wyposażone w niższe biegi, co poprawia ich zdolność do pokonywania wzniesień. Wielu producentów oferuje również popularne rowery crossowe, które pozwalają na rozłączanie i załączanie widelca amortyzowanego. Ta funkcja jest idealna dla płynniejszej jazdy po nierównych powierzchniach.

Dodaj komentarz