Jesienna chandra. Sprawdzona recepta na poprawę samopoczucia.

Jesień, to jednak z tych pór roku, które wywołują wiele emocji. Niestety, nie zawsze pozytywnych. Z początkiem jesieni, gdy liście przebarwiają się na złoto-brązowy kolor, stopniowo opadają, a na niebie dostrzec można jeszcze nieliczne promienie słońca, człowiek napawa się tym widokiem gdyż wie, że nie utrzyma się on na długo, i zmuszony będzie, zderzyć się z jesienną zadumom. Z biegiem czasu, zamiast promieni słonecznych, na niebie pojawiają się liczne chmury, a miejscami, pada deszcz, często ze śniegiem, lub sam śnieg. Zbyt długie wahania pogodowe sprawiają, że człowiek staje się bardzie znudzony, osłabiony i traci ochotę na wyjście, spędzając całe dnie, w zamkniętym pomieszczeniu . Jeśli dopadło Cię któreś z wymienionych objawów to znak, że musisz poradzić sobie z jesienną chandrą.

Jak poradzić sobie z jesienną chandrą? czy są domowe sposoby, na poprawę samopoczucia, podczas brzydkiej, jesiennej pogody?

Stałe rozdrażnienie, brak apetytu oraz senność, może doprowadzić do dużego obniżenia odporności. W tym czasie, bardzo ważna jest zdrowa dieta, która dostarczy niezbędnych minerałów i składników odżywczych dzięki którym, organizm będzie mógł się zregenerować. Prócz odpowiednio zbilansowanej diety, istotny jest również ruch. Dlaczego? Otóż podczas wysiłku, wydzielany jest hormon szczęścia, który ma korzystny wpływ na samopoczucie psychiczne oraz fizyczne. Koniecznie sprawdź, jaka aktywność jest najbardziej pomocna, w leczeniu jesiennej chandry.

Ruch to zdrowie, czyli recepta na jesienną chandrę.

Już jako dziecko, każdy z nas, z pewnością usłyszał, że sport to zdrowie I tak właśnie jest i w tym przypadku. Jeśli dotychczas, ćwiczenia były dla Ciebie czymś obcym, czas nadrobić stracony czas. Zacznij od krótki spacerów na świeżym powietrzu. Każdego dnia, zwiększaj dystans, oraz tępo. Gdy stopniowo przyzwyczaisz organizm do ruchu, możesz wprowadzić drobne ćwiczenia rozciągające. Tak przygotowane ciało, gotowe jest na rozpoczęcie kolejnego wysiłku, jakim jest bieganie.
Bieganie, pozwala spalić zbędne kalorie. Korzystnie wpływa na sylwetkę oraz samopoczucie. Dzięki zmianą, jakie zachodzą w naszym organizmie, oraz spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, człowiek z pewnością poczuje się lepiej.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem spacerów ani biegania,. postaw na lekkie ćwiczenia. Mogą być to ćwiczenia z użyciem hula hop, liny, taśmy lub ciężarków. Jeśli nie masz nic, co pomogłoby Ci wykonywać proste ćwiczenia, nie zrażaj się. Zacznij od prostych ćwiczeń typu brzuszki, czy pajacyki, lub wybierz się na plenerową siłownie, która znajduje się w Twojej okolicy. Prócz treningu siłowego, odpoczniesz na świeżym powietrzu, co korzystnie wpłynie na samopoczucie.

Jeśli jesteś grzybiarzem, lubisz chodzić po lesie, w celu znalezienia najpiękniejszych, zdrowych okazów smacznych, oraz zdrowych grzybów, wykorzystaj ten czas, na połączenie pasji ze sportem. Zbieranie grzybów, to też fantastyczne ćwiczenie, w dodatku poprawiające samopoczucie. Podczas schylania się, pracują liczne mięśnie, a chodzenie po nierównym ternie, korzystnie wpływa na mięśnie nóg oraz pośladki. Przygotowując smaczne dania z darów jesieni, znalezionych w lesie, z pewnością poprawi Ci się samopoczucie, co pozwoli Ci walczyć z jesienną chandrą.
Masz w domu rower? Wykorzystaj go, póki jeszcze nie ma lodu na drodze. Przejażdżka do pracy, pozwoli zaoszczędzić pieniądz, korzystnie wpłynie na mięśnie oraz samopoczucie. Nie pozwól, by jesień negatywnie wpłynęła na Twoje samopoczucie.

Widzisz u siebie już pierwsze oznaki jesiennej chandry? Szukasz sprawdzonej metody, walki z nią? Nie zwlekaj! Już dziś, zacznij zmieniać dotychczasowe nawyki. Sięgnij po zdrową, zbilansowaną dietę. Zacznij ćwiczyć, wychodzi na spacery oraz spotykać się z przyjaciółmi. Oddaj się swojej pasji, oraz rozwijaj nowe umiejętności. To wszystko sprawi, że skutecznie poradzisz sobie z jesienną chandrą, i szybko poczujesz się lepiej nawet, gdy za oknem wciąż panuje plucha, a silny wiatr i niska temperatura, zwiastuje nadejście zimy.

Dodaj komentarz