Rollmasaż – jakie przynosi efekty?

Piękne i jędrne ciało to marzenie wielu osób. Ćwiczenia, odpowiednia dieta i ilość wody to działania, które podejmuje każdy, który pragnie osiągnąć właśnie takie rezultaty. Coraz popularniejszym narzędziem do osiągnięcia tego celu staje się rollmasaż. Nie jest to nic skomplikowanego a sprzęt, który potrzebny jest do wykonania takie masażu można kupić na przykład na popularnym Allegro.
Rollmasaż poza ujędrnieniem ciała i elastyczniejszą skórą pomaga również w pozbyciu się znienawidzonego przez wielu cellulitu. Narzędzie do rollmasażu wyglądem przypomina coś w rodzaju fotela bez oparcia a zamiast siedzenia posiada wałek z wypustkami. Nowy sprzęt można kupić za kilka tysięcy złotych. Jeśli jednak nie chcesz mierzyć się z takim wydatkiem skromniejszą wersję tego typu masażu możesz wykonać za pomocą rollera dostępnego w sklepach sportowych takich jak Decathlon, gdzie możesz go nabyć już za około siedemdziesiąt złotych. Jednak pierwsze z wymienionych narzędzi jest łatwiejsze w użytkowaniu i przyniesie lepsze rezultaty.

Efekty stosowania rollmasażu

Rollmasaż to masaż całego ciała, który pomoże ci uporać się z niechcianym tłuszczem nawet w najbardziej problematycznych okolicach twojego ciała. Poza tym, chociaż na początku może wydawać ci się to żartem, świetnie relaksuje. Po wykonaniu takiego masażu z pewnością poczujesz rozluźnienie a twoje mięśnie będą zrelaksowane. Rollmasaż należy rozpoczynać od stóp, przechodząc kolejno do łydek, ud, bioder, pośladków, pleców, brzucha, ramion kończąc na dłoniach. Standardowy czas trwania tego rodzaju masażu to godzina. W zależności od rodzaju wybranego sprzętu możesz również wybierać między różnymi programami, przeznaczonymi na specjalne potrzeby i części ciała. Aby osiągnąć oczekiwane efekty należy wykonywać rollmasaż trzy razy w tygodniu. Pamiętaj o odpowiednim stroju, najlepiej przylegającym do ciała. Zbyt luźny ubiór może utrudniać przebieg masażu. Dzięki wykorzystaniu tego urządzenia krążenie krwi będzie pobudzone, mięśnie a także tkanka podskórna będą lepiej ukrwione a obrzęki kończyn zmniejszone. Dzięki temu twoje mięśnie będą wzmocnione, cellulit usunięty. Masaż pomaga również pozbyć się tłuszczu i produktów przemiany materii, które są szkodliwe. Stosując rollmasaż poprawisz również poziom odporności organizmu, ruchomość stawów i zregenerujesz cały organizm. Jeśli to nie przekonuje cię do spróbowania tej metody, zapoznaj się z poniższymi zaletami rollmasażu:

  • rozluźnienie napięcia mięśni
  • jędrna i elastyczna skóra
  • pozbycie się problemu niewydolności krążenia obwodowego
  • lepsze samopoczucie
  • usprawniona praca serca a także nerek

Zakończenie

Biorąc pod uwagę powyższe korzyści warto spróbować rollmasażu. Taki rodzaj masażu ma pozytywny wpływ nie tylko na wygląd sylwetki, ale również na zdrowie i dobre samopoczucie. Dodatkowym atutem jest to, że dzięki maszynie do rollmasażu nie musisz inwestować w masaże u profesjonalnych masażystów. Możesz oddać się relaksującemu masażowi w domowym zaciszu, jeśli dodatkowo zapewnisz sobie dawkę ulubionej muzyki i zapalisz świece stworzysz w swoim domu małe SPA. Oczywiście tak jak w wielu innych przypadkach stosowania podobnych urządzeń, tak i w przypadku rollmasażu są pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Przede wszystkim nie powinny go stosować kobiety w ciąży, matki karmiące piersią. Z tego rodzaju masażu powinny również zrezygnować osoby mające problemy z układem krwionośnym, ze skłonnościami do powstawania zakrzepów. Jeśli jednak w twoim przypadku nie ma przeciwwskazań do stosowania rollmasażu dla lepszego zdrowia, pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia warto spróbować tej metody.

Dodaj komentarz