Spa w domu: Przyjemne rytuały i zabiegi pielęgnacyjne

Zacznijmy od tego, czym jest spa. To skrót od Sana Per Aquam, czyli zdrowie przez wodę. Oznacza to relaks w połączeniu z terapią przy użyciu wody. Choć wejście do spa może być dość kosztowne, to jednak możemy stworzyć sobie domowe spa bez większych wydatków. Dzisiejszy wpis skupi się na tym, jakie przyjemne rytuały i zabiegi pielęgnacyjne możemy wykonać nie wychodząc z domu.

1. Przygotowanie do domowego spa

Wszystko zaczyna się od przygotowania odpowiedniej atmosfery. W wygodnym fotelu lub kanapie ustawmy poduszkę i koc, aby czuć się bardziej komfortowo. Zadbajmy o delikatne oświetlenie i uruchommy muzykę relaksacyjną. Wszystko po to, aby móc się zrelaksować i oderwać od codziennych problemów.

2. Peeling całego ciała

Peeling to podstawowy zabieg w domowym spa, który warto wykonać raz w tygodniu. W sklepach można znaleźć specjalne kosmetyki do peelingu całego ciała. Możemy także zrobić peeling samodzielnie, np. przy pomocy kawy i oleju kokosowego. Wypunktowana lista składników:

– 1/2 szklanki mielonej kawy
– 1/2 szklanki oleju kokosowego

Połączmy oba składniki, wymieszajmy dokładnie i nałóżmy na całe ciało. Delikatnie wmasowując kolistymi ruchami. Następnie spłuczmy ciepłą wodą.

3. Kąpiel w gorącej wodzie z dodatkiem soli

Kąpiel w gorącej wodzie działa kojąco i relaksująco. Do wanny możemy dodać sól morską, która ma właściwości mineralizujące i odżywcze. Wypunktowana lista składników:

– 1/2 szklanki soli morskiej
– kilka kropel olejku eterycznego (np. lawendowego)

Po dodaniu soli i olejku do wanny, wypijmy szklankę wody, aby zapobiec odwodnieniu. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

4. Maska na twarz

Po kąpieli warto zrobić masaż na twarz. Do tego celu można użyć specjalnych masażerów lub zwykłych łyżek. Następnie nałóżmy maskę na twarz, która dostosowana będzie do potrzeb naszej skóry. Wypunktowana lista składników:

– 1 żółtko jaja
– 1 łyżeczka miodu
– 1 łyżeczka mleka

Wszystkie składniki mieszamy razem i nakładamy na twarz. Po około 15 minutach maskę zmywamy letnią wodą.

5. Masaż ciała

Ostatnim etapem jest masaż ciała. Możemy użyć do tego celu oleju kokosowego lub migdałowego. Wymasujmy ciało wykonując kołowe ruchy, zaczynając od stóp i kończąc na szyi. Masaż pozwoli nam się całkowicie zrelaksować i pozbyć się napięcia.

Podsumowanie

Z organizacją domowego spa nie jesteśmy już zależni od kosztownych wyjść do profesjonalnego spa. Peeling, kąpiel w gorącej wodzie, maska i masaż to tylko niektóre z zabiegów, które możemy wykonać w domu. Odpowiednie przygotowanie atmosfery, muzyki i oświetlenia pozwoli nam dokładniej się zrelaksować. Warto pamiętać, że organizacja domowego spa to też moment, którego nie powinniśmy przerywać. Zrelaksowani i w pełni zregenerowani wrócimy do codzienności z nowymi siłami i pozytywnym nastawieniem.

Dodaj komentarz