Woda – źródło życia.

Woda w naszym pojęciu jest źródłem życia. Każdy żywy organizm rozpoczyna swoje życie w wodzie, także zarodek ludzki.
Jesteśmy tym co jemy ale także tym co pijemy i to aż w 60 %. Tyle procent stanowi w naszym ciele woda, która jest także składnikiem mózgu i to aż 85%. Woda jest nam niezbędna do życia, nie potrafimy przeżyć bez niej dłużej niż 5 dni. I niestety nie jesteśmy w stanie zatrzymać jej większej ilości na zapas. Musi być nieprzerwanie dostarczana do naszego organizmu, każdego dnia po 2 – 3 litry. Utrata ponad 30% wody z organizmu kończy się śmiercią.

Woda wewnątrz nas

Każdego dnia aby przeżyć musimy dostarczać organizmowi 2- 3 litry płynów, czyli ok. 8-12 szklanek. Sporą część tego zapotrzebowania pokrywa pożywienie, warzywa i owoce w 90 % składają się z wody, mięso i ryby w 70 – 80 %, nawet chleb w ok 30% zawiera wodę. Aby pokryć dzienne zapotrzebowanie na wodę w czystej postaci, wystarczy wypijać 1,5 litra płynów; soków, mleka, napojów.
W komórkach naszego organizmu woda znajduje się pod postacią strukturowaną. W przyrodzie spotyka się taką wodę w warzywach, owocach, ich sokach i roztopionym lodzie. Dlatego każdy inny płyn, który dostaje się do organizmu musi być oczyszczony i przetworzony.

Woda, którą pijemy na co dzień , zawiera w dużych ilościach sole wapnia i żelaza, są one nierozpuszczalne w naszym organizmie. Ponad to wodę się chloruje. Chlor to gazem trującym, który gromadzi się w organizmie i go zatruwa. W zwykłej wodzie wodociągowej znajduje się chlor i domieszki promieniotwórcze. Niestety żadnej z tych substancji nie da się usunąć przez gotowanie. Gotując ją niszczymy substancje niesprzyjające naszemu organizmowi, jednak także pozbawiamy ją aktywnego tlenu, którego nasz organizm potrzebuje. Woda ugotowana jest wodą martwą.

Pij na zdrowie

Woda jest najzdrowszym napojem, dziennie powinniśmy wypić jej minimum 1,5 litra, im więcej czystej wody tym lepiej.
wody oligoceńskie – są czerpane z ujęć głębinowych, tzw. studni oligoceńskich.
wody stołowe – są otrzymywane przez zmieszanie wody naturalnej z mineralną lub uzupełnienie jej solami mineralnymi
wody lecznicze – pochodzą ze specjalnych źródeł zaklasyfikowanych jako lecznicze i zawierają bardzo dużo mikroelementów
wody mineralne – pochodzą z podziemnych źródeł wód podskórnych. Powstają w procesie przesączania przez skały na przełomie setek tysięcy lat. Ze względu na zawartość mikroelementów dzielą się na niskozmineralizowane (np. Muszynianka), średniozmineralizowane (np. Nałęczowianka) i wysokozmineralizowane ( np. Żywiec Zdrój)

Woda lekarstwem

Polewanie się na przemian gorącą i zimną wodą, może dać wiele korzyści i pozbyć się wielu chorób. Ponieważ ciepło oddziałuje na powierzchniowe warstwy skóry, usprawniając przepływ krwi w skórze, natomiast zimno stymuluje krwioobieg w organach wewnętrznych. W taki sposób naprzemienne oddziałuje ciepła i zimna woda podczas prysznica i staje się wspaniałym lekarstwem na wiele schorzeń. Regeneruje proces normalnego krwioobiegu, wzmacniając mięśnie i serce oraz podnosi odporność organizmu.

Wiemy już, że starość rozpoczyna się od zmarszczek. A te pojawiają się wtedy, gdy komórki naszego organizmu zaczynają wysychać. Wszyscy chcemy wyglądać młodo i się nie starzeć. Szukamy w tym celu przeróżnych recept młodości, stosujemy drogie kosmetyki, różnorakie diety i zabiegi plastyczne. Jednak wszystko to jest tylko nierówną walką ze skutkami naszego starzenia się. Które rozpoczyna się wewnątrz nas. Jedną z najważniejszych przyczyn tego procesu jest woda, którą pijemy lub jej brak. Niestety nie doceniamy znaczenia wody, którą spożywamy, a brak znajomości podstawowych zasad funkcjonowania naszego organizmu bezpowrotnie skraca i rujnuje nasze życie i zdrowie.

Dodaj komentarz