10 najdroższych owoców świata

Z roku na rok mówi się o tym jak warzywa i owoce drożeją. Jak to przykładowo czereśnie lub wiśnie będą kosztować fortunę. Cóż, możliwe. Ale nadal nie będą tyle kosztować co te owoce.
Oto 10 najdroższych owoców świata.

1.Gruszka w kształcie Buddy – 8,5 euro za sztukę

Jeśli sądzisz, że chodzi o jeden owoc, który w jakiś sposób przypomina Buddę to się mylisz. Chiński rolnik z prowincji Hebei opatentował gruszki, z których każda przypomina słynny posążek Buddy.
Wokół owoców narosło wiele “plotek miejskich” jakoby zjedzenie jednej zapewnia nieśmiertelność.

2. Jabłka Sekai ichi – 20 euro za sztukę

“Najlepsze na świecie” jabłka – bo tak można tłumaczyć ich nazwę – to japońskie owoce. Odmiana ta ma dość duże rozmiary – ważą po 900 gramów, a w obwodzie mają prawie 40 cm.

3.Cytrusy Dekopon – 75 euro za 6 sztuk

Ta stosunkowo młoda odmiana pomarańczy uznawana jest za najsmaczniejszą i najsłodszą na świecie.

4.Truskawki Senbikiya Queen – 80 euro za paczkę (12 sztuk)

Te truskawki można określić jednym mianem – idealnie wzorcowe. Każda z nich jest idealnie czerwona na całej powierzchni, ma ciemnozielone liście i nasionka na skórce. W paczce za 80 euro dostajemy 12 takich staranie wyselekcjonowanych truskawek.

5.Kwadratowe arbuzy – 750 euro za sztukę

Każdy wie, że arbuzy naturalnie są okrągłe. Jednak Japończycy postanowili stworzyć ich kwadratowe odpowiedniki. Każdy z takich arbuzów rósł jednak jako okrągły. Dopiero w fazie wzrostu rolnik musi zastosować specjalne pudełko, które ogranicza przestrzeń arbuza jednocześnie nadając mu kształt.

6.Ananasy z Zaginionego Ogrodu Heliganu w Kornwalii – 1500 euro za sztukę

Ananasy nie są owocami, które powszechnie uprawia się w Europie. W zasadzie jest tylko jedno miejsce, gdzie w Europie uprawia się te owoce. I jest to właśnie Kornwalia w Wielkiej Brytanii. Te dość wymagające w uprawie owoce rosną w jednym z najsłynniejszych ogrodów botanicznych.

7.Mango Taiyo no Tamago – 2 800 euro za dwa

“Jaja słońca”, jak można przetłumaczyć nazwę, są odmianą mango sprzedawaną w Japonii. Firma, która zajmuje się uprawą tych owoców dba, aby każde mango wypuszczone na rynek miało 350 gramów i odpowiednią ilość cukru.

8.Winogrona Ruby Roman – 3 700 euro za kiść

To japońskie winogrona o dość dużych owocach. Jedno winogrono może osiągnąć rozmiar piłeczki do ping ponga.

9.Arbuz Densuke – 5700 euro za sztukę

Ten arbuz wyróżnia się wyglądem. Ma 11 kilogramów i ciemną skórkę. Uprawiany jest jedynie na jednej wyspie Japonii. Rocznie uzyskuje się 10 tysięcy sztuk tych owoców.

10.Melon Yubari 21 500 euro za dwa

Kolejne owoce pochodzące z Japonii. Melon Yubari jest prawdziwym rarytasem dla smakoszy tych owoców.

 

Dodaj komentarz